Sıkça Sorulan Sorular

SAHA MBA Programını diğer MBA programlarından ayıran yanlar nelerdir?

SAHA MBA Programı; değerlerinden ilham alan, bilgisi ve enerjisiyle kurumunu ve çalışanlarını zirveye taşıyacak yöneticileri yetiştirme ve geliştirme programıdır. Katılımcıların ihtiyaçları, firmaların amaç ve hedefleri ışığında hazırlanmış özel bir programdır.

SAHA MBA müfredatı, dünyanın en popüler 15 üniversitesinin MBA Programları incelenerek onlara denk düzey ve kalitede hazırlanmıştır.

Savunma sanayisinin “Kurumsal Şirketler” ve “Aile Şirketleri” özelinde ayrışan durumları destekler nitelikte tasarlanan özel dersler ile savunma sanayisine liderler hazırlayan bu program, uluslararası standarda sahip en önemli MBA programlarından biridir.

Uzmanlar eşliğinde hazırlanmış 41 eğitim başlığı ve 300 saatten oluşan program kazandığı yeni yetenekler ile de farkını ortaya koymaktadır.

 

SAHA MBA Programı öğretim kadrosu nasıl oluşturulmuştur?

İş dünyasıyla temas halinde olan ve konusunda en iyi yerli ve yabancı bilim insanları, profesyonel eğitmenler ve TÜBİTAK TÜSSİDE’nin uzman kadrosu, sektörün lider firmalarının yöneticileri ve üst düzey bürokratlar bu program için bir araya geliyor.

.

Programı tamamlayanlara diploma verilecek mi?

SAHA MBA Programını başarı ile tamamlayan MBA öğrencilerimize TÜBİTAK BAŞKANI ve SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı tarafından imzalanacak sertifika verilecektir.

Eğitim dönemi boyunca alınan tüm eğitimler ve başarı notlarını içeren transkipt belgeleri de teslim edilecektir.

Program nasıl uygulanacak?

Öğretim programı çevrim içi ve yüz yüze eğitimlerin iç içe olduğu bir kurguda uygulanacaktır. Hafta içi dersleri çevrim içi hafta sonu dersleri yüz yüze uygulanacaktır.

Program toplam kaç gün sürecek?

4 tema altında 41 eğitim başlığı ile 300 saat sürecektir.

27 Eylül’de başlayacak eğitimler temmuz ayında tamamlanacak ve hafta sonu eğitimleri yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Nasıl kayıt olabilirim?

Program başvuru süreci, adayın ön başvuru linkinde yer alan bilgileri doldurup göndermesi ile  başlayacaktır. SAHA İstanbul’un gerekli incelemeleri ve Cv puanlarını hesaplaması sonrasında katılımcılara göndereceği onay bilgilendirmesi ile devam edecek, program ücretinin yatırılması sonrasında tamamlanacaktır.