SAHA MBA 2019 Programı

SAHA MBA 2019 Programı 2 Mart- 21 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Program kapsamında 30 günlük yüz yüze eğitimler sunulmuştur.

ROKETSAN, ASELSAN, TAI, ORTEM, BAYKAR, STM gibi ülkemizin önemli kurumlarından görevli mühendis, birim sorumlusu, yönetici ve genel müdürlerden oluşan 21 kişilik bir ekibe sunulan eğitimler sonucunda 18 kişi diploma almaya hak kazanmıştır. Kapanış programı  23 Ocak 2020 tarihinde Swiss Hotel İstanbul’da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Programı başarı ile tamamlayan katılımcıların diplomaları Sayın Bakan tarafından takdim edildi.

Katılımcı Yorumları

Bekir YILDIZ-02
Kurumsal iş süreçlerinde daha geniş bir çerçeveden bakarak süreç iyileştirme yeteneği kazandım. Bunun yanında süreç iyileştirme de gerekli proje hazırlama tekniklerini kullanarak şirketimde daha sistematik bir ilerleme sağlıyorum. Analitik düşünme ve uygulama yeteneği kazanarak; "Artık değişimi görebiliyor ve yön verebiliyorum". En önemlisi ise almış olduğum bu eğitim sayesinde vizyon kavramını tam olarak hayatıma tatbik ederek kendi vizyonumu belirlemede en büyük araç olmuştur. Kendi vizyonum çerçevesinde profesyonel yönetici olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğim
Bekir YILDIZ
YILDIZ METAL
İŞGELİŞTİRME MÜDÜRÜ
Mehmet SIDDIK AKŞİT-03
SAHA İstanbul'un TÜBİTAK TÜSSİDE ile düzenlediği MBA programı, ayırdığım zaman ve harcadığım her şey için fazlasıyla karşılık buldu. Bu eğitimin hem şahsımın iş anlayış ve gelişimine, hem de şirketimin kurumsal kimliğe kavuşmak için ilerlemesine çok olumlu etkisi olmuştur. Vizyon ve misyonumuz daha bilimsel temellere göre güncellenmiş oldu. Eğitim içeriğinin pratik iş hayatındaki işleyiş ve problemlerin çözümüne yönelik olması, akademisyen kariyerli eğitmenlerin anlaşılabilir bilimsel bilgi aktarım çabası çok faydalı, uygulanabilir, sonuç alınan çıktılarla taçlanmıştır. Bu tür kursların devamını dilerim. Katılamamış olanlara samimiyetle bu kursu tavsiye ederim. Eğitimimiz için emeği geçen yetkili, eğitmen ve her kademedeki görevlilerimize şükranlarımı sunarım
Mehmet Sıddık AKŞİT
SDM
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Başlıksız-4-04
Bu eğitime içeriğinin doluluğu sebebiyle katılmıştım, hem katılımcıların hem eğitmenlerin yetkinliğinden ve tecrübelerinden de çok faydalandım. Bir ömür sürecek dostluk ve arkadaşlıklar edindim, sizleri tanıdım. SAHA İstanbul’un ve TÜSSİDE’nin kurumsal yapısının içinde böyle bir programın organize edilmesi çok doğru olmuş, bunun devam etmesini kesinlikle temenni ediyorum. Eğitimin içeriğiyle alakalı; en başta teorik olarak gördüğümüz o kağıdın içeriğinin ne kadar dolu olduğunu eğitim süreci içerisinde de anladım, bu sebeple ben yeni adaylara bu programı kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu programın bana kattığı en önemli şey vizyondur, bakış açısı ve analiz yeteneği getirdi. Değişik kurumlarda değişik mesleklerden kişilerin programda bir arada olup bu eğitimi alması birbiriyle olan bilgi alışverişini ve oluşturduğu networku açıkçası çok önemsiyorum. Yeni adayların yine böyle çok değerli insanlarla tanışacağını ve birbirlerine değer katacağını düşünüyorum.
Cengiz KAZANİ
MAHİR PLASTİK
FABRİKA MÜDÜRÜ
Başlıksız-5-05
Tarafınızdan düzenlenen ilk MBA eğitimi programına katılmak gerçekten bir ayrıcalık oldu. Birbirinden değerli hocalarımızdan aldığımız bilgilerle tazelendik, yenilendik ve güncellendik. Daha da önemlisi gelecek ile ilgili daha tutarlı öngörüler yapmayı sağlayacak yeni bakış açıları kazandık. Gerek çalıştığım ve gerekse danışmanlık yaptığım her şirkete, yöneticilerine ve yönetici adaylarına bu bilgileri yansıtma fırsatım oldu ve bu paylaşım artarak devam ediyor. Sadece bilgi edinmekle kalmadık aynı zamanda çok güzel dostluklar kurduk, paylaşımlar da bulunduk. Tüm yöneticilere ve yönetici adaylarına bu eğitimi her 10 yılda bir mutlaka almalarını tavsiye ediyorum. Hem şirketlerine hem çalışanlarına çok büyük değerler katacağından eminim, bu fırsatı bizlere sağlayan TÜBİTAK TÜSSİDE'ye, SAHA İstanbul Yönetimine ve Genel Sekreter İlhami Keleş Bey’e çok teşekkür ediyorum.
Ersu AKKAYMAK
KÖŞKERLER ÇELİK HALAT A.Ş.
İş Geliştirme Müdürü
ali hoşgör-06
MBA Yönetici gelişim programına TÜBİTAK TÜSSİDE’nin yönetim bilimleri tecrübesi ile SAHA İstanbul’un sektör bilgisi ve tecrübesi ışığında hazırlanan bu programa katılmak büyük bir kazanım oldu. TÜSSİDE ve SAHA Akademik kadrosu ile çağdaş eğitim anlayışıyla teorik ve pratik bilgilerin harmanlandığı bir eğitim ortamı sunarak bireylerin kişisel ve kariyer gelişmelerine katkılar sundu. Günümüzde çok önemli olan MBA eğitimlerinin her platformda tüm yönetici adaylarına tavsiye ediyorum. Sadece bilgi edinmekle kalmadık aynı zamanda çok güzel dostluklar kurduk, paylaşımlar da bulunduk. Şirketlerin çalışanlarına çok büyük değerler katacağından eminim, bu fırsatı bizlere sağlayan SAHA İstanbul Yönetimine çok minnet borçluyum.
Ali HOŞGÖR
SAHA İstanbul
Proje Koordinatörü
Baskı
Saha İstanbul MBA programı, genç ve az deneyimli profesyoneller için "yumurtadan çıkma" deneyimi yaşatırken, deneyimli profesyoneller için "Nirvana" deneyimi oluşturacaktır!
Emre UZAR
YÖNETİM TEKNOLOJİ
Müdür